Ägarstruktur per den 30 september. De 20 största aktieägarna.
 A-aktierB-aktierAktiekapital %Röster %
NamnAK AAK B
ANNWALL & ROTHSCHILD INVESTMENTS AB3777364104787,0228,63
FJÄRDE AP FONDEN010916159,727,46
ÖHMAN BANK S.A.010708029,547,32
SWEDBANK ROBUR NY TEKNIK BTI05791725,163,96
TREDJE AP-FONDEN05100004,543,49
AMF AKTIEFOND SMÅBOLAG05015854,473,43
UNIONEN04471963,983,06
SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN S.A., W8IMY03269182,912,24
DANGOOR, DAVID02901442,581,98
ANDRA AP-FONDEN02635002,351,8
BANQUE PICTET & CIE SA, W8IMY02525822,251,73
CBNY-NORGES BANK02483882,211,7
SWEDBANK ROBUR MICROCAP02414222,151,65
ÅLANDSBANKEN I ÄGARES STÄLLE02283152,031,56
HANDELSBANKEN SVENSKA, SMABOLAGSFOND02200001,961,5
NORDNET PENSIONSFÖRSÄKRING AB02129701,91,46
RBC INVESTOR SERVICES BANK S.A02107061,881,44
CATELLA SMÅBOLAGSFOND02055971,831,41
FÖRSÄKRINGSAKTIEBOLAGET, AVANZA PENSION02022701,81,38
HANDELSBANKEN MICROCAP SVERIGE01597071,421,09
Summa 20 största ägare377736767336771,778,29
Övriga aktieägare0317508128,321,71
Totalt37773610848448100100
Källa: Euroclear Sweden AB
Antalet aktier i Infant Bacterial Therapeutics AB uppgår till 377 736 A-aktier med 10 rösträtter per aktier och 10 848 448 B-aktier med en rösträtt per aktie, totalt 11 226 184 aktier.